Що таке сонячна електростанція?

1299
Що таке сонячна електростанція?

Сонячна електростанція - це електростанція яка замість викопного палива використовує сонячне світло. Перетворення сонячного світла відбувається за допомогою фотоелектричних панелей (сонячних батарей, сонячних панелей) і інверторів, а також інших допоміжних елементах ..

Якщо брати сонячні електростанції для побутових цілей, то розрізняють три основних типи:

  1. Автономні (які запасають електроенергію в акумуляторах);
  2. Мережеві (які не включать в себе акумулятори, а генерують електроенергію безпосередньо в мережу);
  3. Гібридні (включають в себе функції автономних і мережевих станцій).

Автономні сонячні електростанції

Основна проблема цього типу станцій - це дорожнеча акумуляторних батарей. При наявності харчування об'єкта від міської мережі - даний тип електростанцій не окупається. Так він може дозволити не брати живлення від мережі, як би економити (і то не у всіх випадках), але ціна установки в тисячі доларів не дасть економічного ефекту.

Встановлюють на об'єктах розташованих у віддалені місцях, де дорого провести мережу, або в якості резервного джерела живлення.

Мережеві сонячні електростанції або станції під Зелений тариф

Мережеві сонячні електростанції на даний момент в Україні використовуються для заробітку грошей, як в промисловому масштабі, так і в побутовому.

Мережева електростанція найбільш дешева в порівнянні з іншими типами електростанцій, на увазі не дорогого обладнання, в порівнянні з автономними станціями. Заробіток грунтується на зеленому тарифі, який ввело держава для розвитку альтернативних джерел електроенергії, держ. програма діє до 2030 року.

До цього терміну можна встигнути встановити мережеву електростанцію (варто теж не дешево), окупити інвестиції, заробити на зеленому тарифі, і після 2030 го року просто економити на рахунках за електрику.

Гібридні сонячні електростанції

Гібридні сонячні електростанції включають в себе функції мережевий і автономних станцій. Зазвичай вони використовуються в побуті.

Гібридна електростанція дорожче ніж автономна або мережева, але вона виключає недоліки першої та другої - мережева станція працює тільки при наявності напруги в мережі (опорна напруга), а автономна станція не може продавати електроенергію за зеленим тарифом.

Встановлюючи гібридну сонячну електростанцію можна і заробити і отримати автономне джерело електроенергії. Правда термін окупності трохи більше ніж у мережевий електростанції.

Більш докладно про типи електростанцій читайте в наших статтях.

Читайте також

Залишилися питання?

Ми з вами зв'яжемося протягом 15 хвилин

Ім'я

Телефон