Зелений тариф 2020 року - зміни, ціни

4956
Зелений тариф 2020 року - зміни, ціни

Згідно Закону України про ВДЕ на початку поточного року вступили нові ціни на Зелений тариф для сонячних електростанцій, введених в експлуатацію в 2020 році.

Чинний зелений тариф 2020

Нижче наведена табличка цін Зеленого тарифу для населення (приватних осіб) до 2030 року.

Роки (включно) 2020-2024 рр 2025-2029 рр
Зелений тариф, ціна за кВт 0,1626 євро 0,1449 євро

 

 

Варто відзначити, що останнім часом йде бурхливе обговорення нового законодавства в сфері відновлюваної енергетики, новий закон в кінцевому підсумку вплине на зелений тариф як для тих хто вже встановив сонячні електростанції, так і для тих, хто буде вводити в експлуатацію в 2020 році і пізніше. Для тих хто не встиг встановити сонячну електростанцію.

Законопроект 3658 від 15.06.2020

Прийнятий в першому читанні, суть в зменшенні зеленого тарифу для всіх типів сонячних електростанцій і не тільки.

У пояснювальній записці зазначається чому необхідно внести зміни в законодавство:

Станом на початок червня 2020 року, поточний обсяг заборгованості ДП «Гарантований покупець» перед виробниками з ВДЕ за відпущену в 2020 році електроенергію вже становить близько 14 млрд грн.
Крім фінансових викликів мають місце ризики технічного характеру, пов'язані труднощами в забезпеченні операційної безпеки ОЕС України в умовах стрімкого неконтрольованого зростання встановленої потужності об'єктів відновлюваної енергетики.

Тобто крім накопичених боргів перед «зеленими» є і технічні проблеми в енергетичній системі України. Також є фактори невизначеності від сонячних електростанцій:

Ситуація додатково ускладнюється низькою точністю прогнозування графіків відпуску електричної енергії виробниками з альтернативних джерел, яка обумовлена ​​відсутністю фінансової відповідальності таких виробників за створені ними небаланси (на відміну від інших учасників ринку), в результаті призводить до зростання вимог за обсягом резервів первинного / вторинного регулювання , яких і так не вистачає.

Але поки продавці електроенергії за зеленим тарифом захищені:

Необхідно відзначити, згідно зі статтею 68 Закону України «Про ринок електричної енергії», в разі обмеження ОСП потужності об'єктів з ВДЕ, відповідний недоотпуск має бути оплачено за «зеленим» тарифом.

Крім того, що в пояснювальній записці пропонують зменшити зелений тариф, є і позитивні моменти:

Разом з тим, перераховані виклики не означають необхідність зупинки розвитку сектора. Питання забезпечення сталого розвитку відновлюваної енергетики, як ключового інструменту забезпечення енергетичної незалежності держави залишається серед пріоритетів державної політики України в паливно - енергетичному комплексі.

Що пропонують змінити?

Згідно з пояснювальною запискою, хочуть внести наступні поправки в закон:

1) зменшення розмірів «зелених» тарифів з 01.07.2020 для об'єктів введених в експлуатацію з 01.07.2015 до 31.12.2019 для СЕС більше 1 МВт на 15%, для СЕС менше 1 МВт на 10% і для ВЕС на 7, 5% ;
2) зменшення розмірів «зелених» тарифів з 01.07.2020 для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію з 01.01.2020 на 2,5%;
3) встановлення граничного розміру «зеленого» тарифу для об'єктів відновлюваної енергетики, введені в експлуатацію до 30.06.2015, що дозволить зменшити розмір «зелених» тарифів для таких об'єктів до 52%;
4) обмеження термінів введення в експлуатацію нових СЕС для отримання «зеленого» тарифу шляхом зменшення з 01.08.2020 розмірів «зеленого» тарифу для таких об'єктів на 50%.
5) введення з 2022 (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з ВДЕ, що створить для таких суб'єктів економічні стимули для підвищення точності прогнозування своїх графіків відпуску електричної енергії та буде сприяти розвитку сектора балансують потужностей. При цьому розмір допустимої похибки прогнозування складати для ВЕС - 10%, для СЕС - 5%;
6) визначення оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електроенергії, в результаті виконання ними диспетчерських команд на зменшення та / або обмеження навантаження, відповідно до методики, що затверджується Регулятором;
7) надання державних гарантій по незмінності законодавства, чинного на день набрання чинності цим Законом, для виробників по «зеленому» тарифу.

Який висновок можна зробити? На даний момент поки рано щось стверджувати, але те, що зелена енергетика буде розвиватися - це точно. Новим законом планують просто зменшити «надприбутковість» сонячних електростанцій, які працюють за зеленим тарифом. У проекті закону стверджують, що хочуть продовжити розвиток енергетики за допомогою Зеленого тарифу як мінімум до 2030 року.

На даний момент закон прийнят, читайте чому ціни на електрику можуть підвищитись.

Супутні товари

Залишилися питання?

Ми з вами зв'яжемося протягом 15 хвилин

Ім'я

Телефон